top of page

sestd., 27. apr.

|

Mūzikas nams Daile

Osokina Brīvības festivāls Ukrainai. Tautasdziesmu metamorfozes

“Tautasdziesmu metamorfozes” ir viens no Osokina Brīvības festivāla Ukrainai koncertiem. Tajā savīsies folklora un mūsdienu mūzika.

Osokina Brīvības festivāls Ukrainai. Tautasdziesmu metamorfozes
Osokina Brīvības festivāls Ukrainai. Tautasdziesmu metamorfozes

Vieta un Laiks

2024. g. 27. apr. 18:00

Mūzikas nams Daile, Krišjāņa Barona iela 31, Centra rajons, Rīga, LV-1011, Latvia

Par pasākumu

Koncertā piedalīsies pianists Andrejs Osokins, ukraiņu dziedātāja, diriģente un muzikoloģe Oksana Nikitjuka, etnomūziķe Viktorija Prituļaka, “Jumalo Jazz Orchestra” un duets “ZeMe”, kurā apvienojušās divas radošas personības – kokļu pavēlniece Laima Jansone un elektroniskās mūzikas pārstāvis Monsta (Uldis Cīrulis).

Viktorijas Prituļakas un “Jumalo Jazz Orchestra” projekta pirmsākumi meklējami 2021. gada vasarā, kad pasaules mūzikas projektā “EtnoZoom” satikās ukraiņu etnomuzikoloģe un tautas dziesmu dziedātāja Viktorija Prituļaka un latviešu etnomūziķis, producents un aranžētājs Artūrs Uškāns. Darba procesā radās ideja par projektu, kurā skanētu džeza apdarēs aranžētas ukraiņu tautas dziesmas. 2023. gada rudenī Latvijas Radio 1. studijā tika ierakstītas divas dziesmas, kurām dzīvo pavadījumu nodrošināja latviešu džeza mūziķi Āris Ozols – ģitāra, Eduards Raubiško – klarnete un saksofons, Aivars Meijers – kontrabass, Mareks Logins – bungas un Artūrs Uškāns – kokle, mandolīna un citi etniski mūzikas instrumenti. Pašlaik mūziķi gatavo jaunu ukraiņu etnodžeza programmu “Мить Сонця / Mirklis Saules”, kas izskanēs arī mūzikas namā “Daile”.

Duets ZeMe atskaņos mūziku, kas sevī savieno akustiski meditatīvo telpu ar mūsdienīgiem ritmiem, elektronisko mūziku ar dzīvā izpildījuma saspēli, zināmu tautas dziesmu melodijas un oriģinālkompozīcijas ar rotaļīgas improvizācijas klātbūtni. Koncertā dzirdēsiet saikni starp divām pasaulēm – mūsdienīgo un tradicionālo, mieru un trakulību, trauslo un nesatricināmo, nopietnību un rotaļīgumu, ko sniedz gan elektriskās, gan akustiskās kokles, kā arī elektronikas skaņas.

Oksana Nikitjuka ir mecosoprāns, kordiriģente un muzikoloģe ar pārdesmit gadu darbības pieredzi Ukrainā un citviet pasaulē. Kopš 2023. gada februāra viņa ir Valsts akadēmiskā kora “Latvija” dziedātāja un soliste. Pirms tam Oksana gadu strādāja Parīzē, vadot vairākus amatierkorus, savukārt pirms kara viņa bija Nacionālā kamerorķestra Kyiv Kamerata soliste, Ukrainas Valsts kora Dumka soliste un Ukrainas Nacionālās Mūzikas akadēmijas lektore. Uzstājusies Polijā, Vācijā, Francijā, Itālijā, Izraēlā, Apvienotajā Karalistē, Kanādā, ASV u.c.

Osokina Brīvības festivāls Ukrainai šogad norisināsies no 5. aprīļa līdz 12. maijam Rīgā un Daugavpilī un ir veltīts Ukrainas armijas, civiliedzīvotāju un īpaši ukraiņu bērnu atbalstam, kā arī pirmo reizi tā laikā tiks vākti līdzekļi arī smagi slimu bērnu vecākiem Latvijā. Sadarbībā ar “Biļešu Paradīze” un Ziedot.lv festivāla pasākumu biļešu ieņēmumi un īpašā akcijā portālā Ziedot.lv savāktie līdzekļi tiks izlietoti šiem mērķiem.

Plašāka informācija par festivālu pieejama mājaslapā www.andrejsosokins.com.

Savukārt biļetes uz pārējiem koncertiem pieejamas www.bilesuparadize.lv.

Share this event

bottom of page