top of page

ceturtd., 18. janv.

|

Mūzikas nams Daile

Mārcis Auziņš un Mārcis Auziņš. FLIRTS AR CITĀDO.

...kad mūzika ar zinātni tiekas. Dialogs

Mārcis Auziņš un Mārcis Auziņš. FLIRTS AR CITĀDO.
Mārcis Auziņš un Mārcis Auziņš. FLIRTS AR CITĀDO.

Vieta un Laiks

2024. g. 18. janv. 18:00

Mūzikas nams Daile, Krišjāņa Barona iela 31, Centra rajons, Rīga, LV-1011, Latvia

Par pasākumu

"Fizikā – tāpat kā mākslā – pirms radīšanas vienmēr ir noslēpumainā sajūta: tur, ārā, kaut kas ir, kaut kāda nojausma. Un tad, kad tā materializējas, tad ir jauna formula, jauna izpratne vai mākslas darbs," radīšanas procesu ir raksturojis zinātnieks Mārcis  Auziņš.

Mūzikas nams “Daile” aicina uz lekciju ciklu “Flirts ar citādo”, kur skatītājus sagaida aizraujošs audiovizuāls priekšnesums, kurā uz vienas skatuves tiekās zinātnieks un mūziķis, lai, savstarpēji reflektējot, vienkārši runātu par sarežģītām lietām. Varētu to saukt par audivizuālu portālu uz citādu pasaules redzējumu un izpratni, kurā zinātnieka stāstītais pārtop muzikālās ainavās, meklējot atbildes uz lielajiem jautājumiem un mūsdienu izaicinājumiem.

Viens Mārcis Auziņš - latviešu fiziķis, zinātnieks, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, bijis Latvijas Universitātes rektors. Paralēli aktīvam darbam Latvijas Universitātē strādājis par viesprofesoru Saseksas Universitātē, Lielbritānijā, Oklahomas Universitātē, ASV, un kā Millera viesprofesors Kalifornijas Universitātē Berklijā, ASV. Bijis viespētnieks Bīlifeldes Universitātē, Vācijā. Mārcis Auziņš ir apmēram 100 zinātnisko rakstu autors recenzējamos starptautiskos žurnālos un apmēram 140 konferenču referātu autors. Publicējis virkni populārzinātnisku un publicistisku rakstu Latvijas presē, kā arī piedalījies vairāku populārzinātnisku raidījumu veidošanā televīzijā.

Otrs Mārcis Auziņš – viens no Latvijā zināmākajiem ģitāristiem, komponists, aranžētājs un grupas vadītājs. Mūzikas namā “Daile” Mārcis Auziņš piedalījies akustisko ģitāru koncertprogrammā “AG 3’0”, kā arī savās solo koncertprogrammās. Mārcis Auziņš sadarbojies ar tādiem komponistiem kā Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Boriss Rezņiks. Veidojis muzikālo noformējumu projektiem Cabaret “La Luna”, Cabaret “Palladium”, Cabaret “ReLoveution”, cabaret “Jazzoteria”, LTV veidotajā izklaides šovā “Mana dziesma”, Daumanta Kalniņa programmā “Atspulgi” u.c. Kā ģitārists sadarbojies ar tādiem Latvijā pazīstamiem māksliniekiem kā Laima Vaikule, Jānis Stībelis, Aija Vītoliņa, Jānis Lūsēns, Linda Leen, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, Dons, Latvijas Radio bigbends, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un daudziem citiem.

Share this event

bottom of page