top of page

otrd., 07. nov.

|

Mūzikas nams Daile

Jaunas PĒTERA KĻAVAS lekcijas “DZĪVES GRŪTIE JAUTĀJUMI” | 1. lekcija "Kailā ES paslēpes"

Jaunas PĒTERA KĻAVAS lekcijas “DZĪVES GRŪTIE JAUTĀJUMI” | 1. lekcija "Kailā ES paslēpes"
Jaunas PĒTERA KĻAVAS lekcijas “DZĪVES GRŪTIE JAUTĀJUMI” | 1. lekcija "Kailā ES paslēpes"

Vieta un Laiks

2023. g. 07. nov. 18:30

Mūzikas nams Daile, Krišjāņa Barona iela 31, Centra rajons, Rīga, LV-1011, Latvia

Par pasākumu

Dzīves grūtie jautājumi ir tie, uz kuriem nav vienkāršu, pašsaprotamu un vieglu atbilžu. Kas esmu es un kā es notieku? Kas ir pasaule un kāpēc viss ir tieši tā, kā tas ir? Vai es varu ko ietekmēt? Kas ir nāve, un, ja tas ir dabisks process, kāpēc visi no tās baidāmies? Tie ir jautājumi, kas neliek mieru domājošiem prātiem visā pasaulē un visos laikos - tās ir mūsdienu zinātnes galvenās izpētes tēmas, tā ir senā vieduma pamata esence.

Vēlme izzināt eksistenci un dzīvi, piekļūt tās DNS kodolam, izprast savu būtību un apziņu – tas ir nopietns intelektuāls ceļojums, kura gala mērķis ir prāta miers. Ļaušanās. Saskaņa ar visu.

Tie, kas guļ dīvānā un domā, ka “zina visu”, varētu nesaprast, “par ko ir stāsts”. Tas nekas. Priekšā vēl miljoniem dzīves, un arī viņi neizbēgami sāks savu attīstības ceļu…

Pirmā lekcija  “Kailā ES paslēpes”

“Lai saprastu šo savādo, nepazīstamo, nepielūdzami neizbēgamo parādību, ko sauc par nāvi, vispirms ir jāizprot dzīve. Mums ir jānoskaidro, kas mēs esam tagad,” raksta Balsekars.

Ikviens no mums ir galvenais epicentrs savā dzīvē, nevienam nav nekā svarīgāka par ES - ja nebūs mūsu ES, nebūs arī mūsu pasaules. Viss kosmoss griežas ap šo neizprotamo ES, par kuru mēs nevaram pateikt pat to, kur tieši mūsu ķermenī tas atrodas.

Kas tu esi? Kur ir tavs ES? Vai tā ir kāda matērija, substance, konstanta vienība? Vai tā ir tikai doma, kas rada nākamās domas, baudas un sāpes?

Lai cik dažādi mēs esam, visiem mums ir vēlme būt laimīgiem un neciest. Vienīgā recepte un zāles, lai to panāktu, ir zināšanas un izpratne.

Share this event

bottom of page